Firma Duncaen rozpoczęła swoja działalność ponad 15 lat temu. Byliśmy jedną z pierwszych polskich firm karpiowych na rynku.

Pierwsze swoje produkty Duncaen zaprezentował na rynku lokalnym – łowisku Jarosławki. Były to kulki proteinowe w dipie – produkt jakiego wówczas żadna firma nie oferowała.

Następnie wprowadzono kolejne produkty jak kulki zanętowe, przynętowe, dipy, boostery oraz aromaty, miksy, oraz inne dodatki do samodzielnego wyrobu kulek proteinowych. Chwilę po tym Duncaen wszedł ze swoja ofertą na rynek ogólnopolski oferując sprzedaż wysyłkową poprzez stronę internetową.

W kolejnym sezonie produkty Duncaen’a pojawiły się w pierwszych sklepach wędkarskich na terenie Polski, a później w także w hurtowniach wędkarskich. Z każdym rokiem poszerzało się grono zadowolonych klientów, a do firmy docierały zdjęcia z okazami złowionymi na kulki Duncaen’a.

Firma cały czas udoskonalała swoje produkty oraz wprowadzała nowe. Warto zaznaczyć iż aby produkt został wprowadzony do oferty musiał przejść całoroczne testy potwierdzające jego skuteczność. Testy te prowadzone były na różnych łowiskach przez konsultantów firmy oraz szerokie grono testerów współpracujących z Duncaen’em. Coraz większe zapotrzebowanie na produkty w Polsce jak i oferty współpracy z zagranicy spowodowały, że dotychczasowa linia produkcyjna, magazyny i zdolności produkcyjne stały się niewystarczające. Dlatego z końcem roku 2015 firma Duncaen zawiesiła swoją działalność aby w roku 2017 powrócić na rynek z dużo większymi możliwościami.

Nowa linia produkcyjna i duże magazyny gwarantują wielokrotne zwiększenie produkcji oraz dalszy rozwój firmy.